O KOLEKCJI "U ŹRÓDŁA"
Kolekcja U ŹRÓDŁA

To już dziś! Dzisiaj w sklepie rusza oficjalna premiera i preorder mojej nowej kolekcji "U źródła". 

To połączenie moich dwóch miłości - sztuki i natury. Składają się na nią trzy wielkoformatowe plakaty: W muzeum, Cztery Gracje oraz Świat, dwie mniejsze kompozycje: Fauna i Flora, oraz zestaw 4 ilustracji w małych formatach pocztówkowych: Śpiące liski, Liść dębu, Jarzębina i W poziomkach


To moja wymarzona kolekcja w sam raz na wrzesień - nostalgiczna, delikatna, z lekkim renesansowym zacięciem: mówi o powrocie do sztuki dawnych mistrzów, zachęca do studiowania przyrody. Zależało mi na tym, żeby miała klimat dawnych sal muzealnych i starych szkolnych gablotek ze zdjęciami jeleni i tropami dzika. Trochę jak na lekcji przyrody, trochę jak na wykładzie z historii sztuki. Trochę jak na spacerze po lesie. 

Inspiracji szukałam zarówno w książkach, pełnych obrazów i rzeźb, jak i na mazurskich łąkach i w gęstwinie drzew. Narysowane przeze mnie jelonki to mieszkańcy Mazur, których miałam możliwość nakarmić marchewką, chabry i wrzosy porastały łąki, którymi przechadzałam się podczas wyjazdu pod namiot nad jezioro. Szyszki i gałązki sosny rysowałam po spacerach w podwarszawskich lasach. Peonie, przedstawione na plakacie "Świat" pochodzą z działki mojej przyjaciółki. Wszystko, co chciałam narysować, okazało się być tak blisko!

Kolory wybrałam tylko dwa: czerń oraz moje ukochane połączenie ultramaryny z kobaltem. Uznałam, że najlepiej wpasowują się we wrześniowy klimat - świeży, nastrajający optymistycznie na nowy początek. Barwy zarazem minimalistyczne i wyraziste. 

Większość prac rysowałam czarną i niebieską kredką, sięgałam również po niebieskie gwasze. Ostatecznie duże plakaty stworzyłam na tablecie. Pocztówkowe formaty powstały rownież w technice cyfrowej, na podstawie odręcznych szkiców. Flora i Fauna są kolażami z zeskanowanych, odręcznie narysowanych szkiców zwierząt i roślin.

Patrząc na tę kolekcję czuję spokój, cieszę się, że udało mi się ją stworzyć spójną, a zarazem tak wiele w niej zawrzeć. Dała mi bardzo dużo radości, zachęciła do wyjścia ze szkicownikiem w świat i sięgnięcia po tradycyjne techniki. 

 

To coś, co zdecydowanie mogę polecić wszystkim - wzięcie pod pachę szkicownika i udanie się, czy to do parku, czy do lasu, czy do muzeum - i szkicowanie jak najczęściej! 

a tu znajdziecie link do całej kolekcji: https://ewuwua.pl/kolekcja/uzrodla 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl