O KOLEKCJI "BEZTROSKA"
O KOLEKCJI "BEZTROSKA"

KOLEKCJA BEZTROSKA

 

Dziś troszkę o najweselszej ze wszystkich kolekcji, które do tej pory stworzyłam - kolekcji „Beztroska”, rodem z ilustracji książek dla dzieci.

Postać borsuka jako zwierzątka siedzi mi w głowie od pewnego czasu. Podoba mi się obfitość jego kształtów, charakterystyczne paski na buzi i pozorna fajtłapowatość :). Odkąd zaczęłam pracę w księgarni i rozkochałam się w kąciku z książkami dla dzieci, wiedziałam, że pewnego dnia to właśnie borsuk stanie się bohaterem mojej własnej powieści. Widziałam już w głowie ilustracje, kolory, skład tekstu. A pomysł na historię przyszedł sam i jest w pewnym sensie autobiograficzny - borsuk zostanie księgarzem! Księgarz Borsuk - czy to nie brzmi dumnie? :) Będzie pracował w księgarni w Muzeum Leśnym, a samą historię chcę oprzeć na formule kryminału dziecięcego. Jednak zanim zabiorę się za pisanie książki postanowiłam zrobić kilka limitowanych ilustracji z serią o dzieciństwie Borsuka Księgarza. I tak też pojawiła się kolekcja „Beztroska” <3.

Jak powstawała?

Paradoksalnie wcale nie w łatwym czasie ;) Przeciwnie - nadeszły po raz kolejny w moim życiu momenty, w których chciałam się odciąć od poważnego świata, zmęczenia, problemów, stać się na chwilę dzieckiem, poczuć spokój, radość, oparcie. Choć na chwilę zanurzyć się w myślach o niczym, bujaniu w obłokach, spacerować po drzewach, żeby ktoś mi poczytał ulubioną książkę i żeby było ciepło i przyjemnie.

I taka właśnie jest „Beztroska”. Pozwoliłam też sobie podczas jej tworzenia na zupełny luz - wiedziałam, że chcę się oddać czystej przyjemności malowania. 

Zaczęłam od podmalówek gwaszem, akrylami i węglem na papierze akwarelowym. Malowałam borsuki w rozmaitych pozach, następnie skanowałam grafiki i poprawiałam je już cyfrowo na tablecie.

Finalnie powstało 5 kompozycji: „Poruszenie w Poziomkowym lesie”, „Ulubiona książka”, „Czułość”, „Nieśmiałek” oraz mój faworyt: „Biegiem do spanka” <3. 

Wszystkie utrzymane są w odcieniach ultramaryny, różu, czerni i czerwieni. Chciałam, żeby wyjątkowo było kolorowo i radośnie. 

Po zakończeniu pracy twórczej ilustracje zostały wysłane do drukarni i wydrukowane jako fine art print (giclee print) - najwyższej jakości reprodukcje. Dzięki temu wyglądają, jak oryginały, kolory są przepiękne, nasycone i głębokie, zachęcają do wpatrywania się w nie i zastanawiania - czy to na pewno nie farba? ;)

 

Wszystkie grafiki docelowo zostaną wydrukowane w ilości max.20 sztuk, a znaleźć je możecie pod tym linkiem:

https://ewuwua.pl/pl/c/Kolekcja-Beztroska/18 .

Wiem, że i Wam postać Borsuka Księgarza przypadła do gustu! Będzie bardzo mi miło, jeśli dacie znać, co sądzicie o tej kolekcji np. na moim instagramie. <3

 

  

 

Pięknego dnia!

Ewa

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl