O mnie

Cześć! Nazywam się Ewa Siarkiewicz i od ponad dwudziestu lat mieszkam i tworzę w Warszawie. Projektuję i maluję obrazy, plakaty, ilustracje, grafiki. Sama siebie najczęściej nazywam rysowniczką.

Skończyłam liceum plastyczne oraz studia w kierunku projektowania zieleni. Najczęściej rysuję uczucia, stany emocjonalne, przeżycia. W moich pracach da się zauważyć silną miłość do roślin i natury, uczę się tworzyć barwniki roślinne, suszyć płatki kwiatów i liście i tworzyć z nich kompozycje, fotografować kwiaty i robić kolaże.

W moim sklepie znajdziesz plakaty rysowane na tablecie graficznym oraz wydruki fine artowe, będące reprodukcjami obrazów malowanych gwaszami na papierze akwarelowym. Utrzymuję je w minimalistycznej stylistyce, którą wyznacza głównie prosta, graficzna kreska. Moimi największymi inspiracjami są artyści, tworzący cały przekrój historii sztuki: od posągów greckich rzeźbiarzy, przez dokładne szkice Dürera, aż po uproszczone formy Matisse'a i płynące kontury Klimta.

W ostatnim czasie tworzę również małą ceramikę: figurki leśnych zwierząt, które maluję w kolorowe wzory lub oblewam płynącym szkliwem. 

 

fot. Karolina Kamińska @jemrzeczywistosc

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl